محمدرضا هوشیار

شعار سال

خبر ویژه

اختصاص ۱۶۸میلیارد تومان اعتبار جهت اشتغال افراد دارای معلولیت در بهزیستی فارس/۲۸ مرکز حرفه آموزی و کارگاه اشتغال زایی تحت نظارت بهزیستی فارس هستند

دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد،مدیرکل بهزیستی فارس از اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۶۸ میلیارد تومان جهت اشتغال افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد با بیان این که: اداره کل بهزیستی استان فارس دارای ۲۸ مرکز حرفه‌آموزی و کارگاه اشتغال زایی تحت نظارت جهت افراد دارای معلولیت است و باید توانخواهان به سمت حرفه آموزی و بهره مندی از خدمات این مراکز و کارگاه ها هدایت شوند ،گفت: از تعداد ۲۸ مرکز:سه مرکز حرفه‌آموزی، پنج کارگاه تولیدی و حمایتی،سه مرکز پیش حرفه ای و یک مرکز پشتیبانی شغلی در شهرستان شیراز فعال و مابقی مراکز در شهرستان های سطح استان و طبق رنگ بندی کرونایی به صورت حضوری و مجازی در حال آموزش اشتغال به توانخواهان هستند.
او در ادامه اظهار داشت :ظرفیت کل پذیرش افراد دارای معلولیت در مراکز حرفه آموزی و پیش حرفه ۸۶۵ نفر هست که از این ظرفیت تعداد ۲۷۰نفر در شیراز و ۴۹۵ نفر مابقی در شهرستانها می باشد. و همچنین ظرفیت کل کارگاههای تولیدی حمایتی ۲۹۰ نفر هست که از این تعداد ۲۱۰ نفر در شیراز و ۸۲ نفر مابقی در شهرستانها می باشد که تاکنون زمینه آموزش و ایجاد اشتغال جهت توانخواهان را فراهم نموده اند.
کشفی نژاد اشاره ای نیز به فعالیت مرکز پشتیبان شغلی معلولین داشت و گفت: این مرکز به عنوان تنها مرکز پشتیبانی شغلی معلولین در استان فارس هم اکنون در شیراز فعالیت می کند و سالیانه ۵۰ نفر از معلولین متوسط به بالا در کارگاهها و شرکتهای تحت نظارت کارفرمایان را جهت اشتغال پایدار شناسایی ومعرفی می نماید.
مدیر کل بهزیستی فارس خاطر نشان کرد:در سال جاری بهزیستی فارس اعتباری بالغ بر ۱۶۸ میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی جهت افراد دارای معلولیت هزینه نموده است و مطابق دستورالعمل کشوری کارفرمایانی ک افراد دارای معلولیت را مشغول به کار نمایند به شرط‌ پرداخت حقوق برابر قانون اداره‌‌‌ کار و بیمه تامین اجتماعی جهت توانخواه می توانند از تسهیلات کم بهره کارفرمایی، تا سقف ۲۰ نفر و سقف پرداخت ۲میلیارد تومان نیز بهره مند گردند.

انتها/فاطمه رضایی