محمدرضا هوشیار

شعار سال

خبر ویژه

مدیر کل بهزیستی فارس:بیش از ۲۱هزار نفر سالمند تحت پوشش بهزیستی فارس هستند

مدیر کل بهزیستی فارس در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی سالمند با شعار «تحقق وعده‌های اعلان جهانی حقوق سالمندان و هفته تکریم منزلت سالمندان با شعارکرامت بخشی به سالمندان با حمایت های اجتماعی و اقتصادی گفت: در حال حاضر ۶۳ هزار و ۹۳۷سالمند در سراسر استان داریم از این تعداد ۲۱هزار و ۶۷۵نفر تحت پوشش بهزیستی فارس هستند.

وی افزود: لوازم و تجهیزات پزشکی شامل عصا، ویلچر، واکر، ویزیت در منزل، مراقبت در منزل و برقراری حق پرستاری ، پرداخت مستمری، ارائه دفترچه بیمه درمانی، بیمه تکمیل درمان، ارائه وسایل توانبخشی، ارائه خدمات توانبخشی و اعزام به مراکز نگهداری از بارزترین خدمات بهزیستی به سالمندان است.
مدیرکل بهزیستی استان فارس با بیان اینکه ۲۲ مرکز  شبانه روزی وروزانه سالمندان در استان فارس تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند گفت ۶۶۵نفر سالمند  هم اکنون در مراکز  شبانه روزی بهزیستی فارس خدمات نگهداری توانبخشی و درمانی دریافت می کنند. 
 مدیر کل بهزیستی فارس نیاز به آموزش در زمینه سالمندی و پیش سالمندی را در استان حایز اهمیت تلقی کرد و گفت :سالمندان استان با چالش هایی از قبیل مناسب سازی ,مشکلات معیشتی ودرمانی و  پر کردن اوقات فراغت رو برو هستند. حفظ کرامت سالمندان، مستلزم آن است که آحاد جامعه، علاوه بر فرصت زیستنی طولانی، سالمندی توأم با سلامتی را تجربه کنند. تکریم سالمندان نیز، مستلزم فراهم کردن دسترسی عادلانه تمامی افراد جامعه از جمله سالمندان، به خدمات به ویژه خدمات سلامت است. 
محمدرضا هوشیار افزود: ۱۳ مهد سالمندی در استان  با هدف توانمند سازی سالمندان و با ایجاد حلقه های ارتباطی درراستای تحقق اهداف سالمندان درفارس مشغول به فعالیت هستند که پاسخی به نیاز روز افزون و حفظ سلامت و توانمند سازی از طریق مبتنی بر جامعه و مشارکت همگانی و حفظ شان و منزلت سالمندان می باشند.
او در پایان خاطر نشان کرد از آن جایی براساس آموزه‌های دینی سالمندان باید بیشتر در کانون گرم خانواده نگهداری شوند مگر در شرایط خاص که دیگر امکان رسیدگی برای فرزندان وجود ندارد،یکی از سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان بهزیستی کشور سوق دهی سالمندان به‌طرف نگهداری سالمند در منزل است در همین راستا برنامه‌هایی در قالب تشویق‌های مالی، یارانه‌ای و فنی از سوی سازمان بهزیستی کشور جهت مراقبت سالمندان در کنار خانه وخانواده درنظر گرفته شده است.