محمدرضا هوشیار

شعار سال

خبر ویژه

ارایه خدمات دندانپزشکی رایگان به افراددارای معلولیت ذهنی تحت پوشش بهزیستی فارس

نشست مدیرکل بهزیستی فارس با دکتر مهرداد شریفی معاون درمان علوم پزشکی فارس برگزار شد.

محمدرضا هوشیار مدیرکل بهزیستی فارس از ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به بیش از ۸۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت های ذهنی و چند معلولیتی که نیاز به درمان با بیهوشی دارند خبر داد و گفت: پیرو هماهنگی های صورت گرفته توسط استاندار فارس و تشکیل جلسات مکرر و توافق مشترک فی مابین بهزیستی فارس و علوم پزشکی مقرر گردید معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خدمات دندانپزشکی رایگان به افراد دارای معلولیت ذهنی و جامعه هدف بهزیستی که نیاز به درمان با بیهوشی دارند ارائه نماید.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس:

او در ادامه با اشاره به اینکه معمولا مددجویان ما دچار مشکلات دهان و دندان هستند بالاخص سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولان جسمی حرکتی شدید و معلولان ذهنی . این افراد به دلیل محدودیت‌هایی که دارند نمی‌توانند  بخوبی به بهداشت دهان و دندان بپردازند از طرف دیگر بالا بودن هزینه‌های دندانپزشکی سبب شده که جمعیت افراد دارای معلولیت به نسبت افراد عادی با مشکلات بیشتری در خصوص دهان و دندان مواجه باشند.
 این خدمت برای اولین بار در شیراز با توجه به بالا بودن هزینه های درمان دندانپزشکی این افراد در توافق فی مابین بهزیستی و علوم پزشکی فارس لحاظ گردیده است،لیست اسامی و اطلاعات این افراد که بیش از ۸۰۰ نفر مددجوی ذهنی وجسمی حرکتی  شدید در انتظار دریافت خدمت هستند تهیه شده تا خدمات  به  ایشان ارائه گردد.
مدیر کل بهزیستی فارس در پایان اظهار امیدواری کرد که با حمایت سازمان بهزیستی،بیمه های پایه و وزارت بهداشت تمهیدات بیشتر برای حمایت از افراد دارای معلولیت در زمینه خدمات دندانپزشکی اندیشیده شود.