محمدرضا هوشیار

شعار سال

خبر ویژه

با حضور استاندار فارس برگزار شد جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان فارس به ریاست استاندار محترم جناب آقای دکتر ایمانیه و به دبیری سرپرست اداره کل بهزیستی فارس با حضور جانشین معاونت توانبخشی ،سرپرست بهزیستی شیراز و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس ؛
دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در این نشست گفت:
قانون استخدام ۳ درصد معلولین در تمامی دستگاه ها لازم الاجرا است و این شامل انواع استخدام اعم از شرکتی پیمانی ،قراردادی، قطعی و …می باشد.ایمانیه تصریح کرد بهزیستی در این خصوص مطالبه گر حقوق معلولین باشد.
استاندار فارس از صدا و سیما نیز خواست تا ضمن پخش برنامه های آموزشی و آگاه‌سازی مرتبط با مناسب سازی از وضعیت مناسب سازی محیط شهری نیز گزارش تهیه کند و در کنار بهزیستی مطالبه گری کند.
محمدرضا هوشیار سرپرست اداره کل بهزیستی فارس در ادامه جلسه مناسب سازی را یک الزام قانونی برشمرد و گفت :
به استناد تبصره ۱ و ۲ از ماده ۲ آیین نامه اجرایی ماده ۳ قانون حمایت از حقوق معلولین مصوب سال ۱۳۹۶ کلیه دستگاه‌های اجرایی ملزم به انجام مصوبات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی هستند.
هوشیار ضمن تشکر از دکتر ایمانیه به جهت اهتمام در امور معلولین گفت: در حال حاضر بیش از ۱۳۸ هزار فرد دارای معلولیت در بهزیستی فارس تحت پوشش هستند و بهزیستی به عنوان دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان فارس وظیفه نظارت و مطالبه گری حقوق معلولین در این زمینه را دارد.
هوشیار اظهار داشت :ساماندهی وضعیت ون های مناسب سازی شده جهت استفاده افراد دارای معلولیت با ساعت ارائه خدمات از ۷:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ عصر، توانخواهان با گرفتن شماره ۱۳۳ می توانند به این ون ها دسترسی پیدا کنند(در صورت رزرو قبلی ۱۵ دقیقه در صورتی که رزرو نشده باشد حداکثر یک ساعت بعد ون در محل حاضر باشد)،
ساماندهی وضعیت مناسب سازی معابر شهری،
مشروط کردن صدور مجوز احداث و بهره برداری مجتمع های رفاهی بین جاده ای و پایانه های مسافربری به رعایت ضوابط و مقررات مناسب سازی،
همکاری و تولید برنامه های آموزشی و آگاه سازی مرتبط با مناسب سازی
از مصوبات این کمیته با حضور استاندار فارس بود.
سرپرست بهزیستی فارس افزود: دستگاه‌های اجرایی بر اساس ۴ آیتم: ورودی ساختمان ها، سرویس بهداشتی، سطح شیبدار ،بالابر و آسانسور در خصوص مناسب سازی
امتیاز سنجی می شوند و در مقایسه دستگاه های استان در جشنواره رجایی سال ۹۹ ؛علوم پزشکی و آبفای شیراز بالاترین امتیاز ها را در بحث مناسب سازی کسب کرده اند.